معماری
سرخط خبرها

آموزش اتصال و شمای فنی حقیقی کلید تبدیل و صلیبی

از کلید تبدیل برای روشن و خواموش کردن یک یا گروهی از لامپ ها از دو نقطه استفاده می شود و در راه رو ها و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. اگر بخواهید لامپ (ها) را از بیش از دو نقطه روشن و خواموش کنید از کلید های صلیبی در بین کلید های تبدیل استفاده می شود.

برای آموزش کلید تک پل و دو پل اینجا کلیک کنید.

کلید تبدیل

برای بستن مدار کلید تبد یل ابتدا سیم نول را به ترمینال بدنه لامپ متصل فرمایید. سپس سیم فاز را به ترمینال مشترک کلید که معمولا رنگ پیچ متفاوتی دارد متصل نمایید. سپس دو ترمینال غیر مشترک کلید اول را به دو ترمینال غیر مشترک کلید دوم متصل نمایید. حال ترمینال غیر مشترک کلید دوم را یه عنوان فاز خروجی به ترمینال باقی مانده لامپ متصل کنید. حال با هر کدام از کلید ها می توانید لامپ ها را روشن و خواموش کنید.

شمای فنی

شمای فنی کلید تبدیل

شمای حقیقی

شمای حقیقی کلید تبدیل

شمای مسیر جریان

شمای مسیر جریان کلید تبدیل

کلید صلیبی

برای اضافه کردن کلید صلیبی به مدار کافیس دو خروجی غیر مشترک کلید تبدیل را ابتدا به دو ورودی کلید صلیبی متصل کنیم، سپس خروجی های کلید صلیبی به ترمینال های غیر مشترک کلید تبدیل دوم متصل کنیم. یعنی کلید صلیبی در بین  دو کلید تبدیل قرار می گیرد.

شمای فنی

شمای فنی کلید صلیبی

شمای حقیقی

شمای حقیقی کلید صلیبی

شمای مسیر جربان

شمای مسیر جریان کلید صلیبی

امیدوارم استفاده کرده باشید سوالاتتون رو در بخش نظرات مطرح کنید.

درباره ی نوید مهاجری

نوید مهاجری
به نام خدا. نوید مهاجری هستم دانشجوی علاقمند به علوم کامپیوتر، الکترونیک و تکنولوژی های مرتبط. از دوران ابتدایی به کمک برادرم الکترونیک رو شروع کردم و از دوران راهنمایی با برنامه نویسی آشنا شدم. برای همکاری در سایت و یا کسب درآمد از قسمت نظرات اطلاع دهید. لازم به ذکر است این سایت کاملا رایگان در اختیار شما قرار گرفته و برای حمایت از سایت می توانید نظر ارسال کنید و در کانال تلگرام عضو شوید. همچنین از تبلیغات سایت استفاده کنید. به امید اینکه قدمی برای پیشرفت تکنولوژی در کشورمان برداشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس